Підприємство «Навчально-методичний центр»
Федерації профспілкових організацій Чернігівської області
Goggle translateTranslate
перевести на русский
translate to english
Послуги:
навчання
конференц-сервіс
готель
кафе
Інформація:
новини
про нас
контакти
про Чернігів
корисне профлідеру
задати питання
 
Вебінари з профспілкової тематики.


Приєднуйтесь до нас:
Facebook logoYouTube logo
Партнери:


Про нас:
Про підприємство
Історія підприємства
Відзнаки

Віхи з історії НМЦ профспілок

Основні події з історії розвитку підприємства “НМЦ” профспілок
1965 Чернігівська обласна рада профспілок прийняла рішення про створення обласних профспілкових курсів на базі пристосованих приміщень облпрофради, а також в розташованих неподалік приміщеннях товариства “Знання”, клубу працівників торгівлі та будинку культури будівельників.
1965-1986 Профкурси очолював Чуєнко Віктор Тихонович.
1984 За ініціативою голови облпрофради Сильченка Василя Олексійовича та за підтримки першого секретаря обкому партії Палажченка Леоніда Івановича президія облпрофради прийняла рішення про будівництво приміщення профспілкових курсів на 150 осіб.
1986 Розпочалося будівництво профкурсів.
1987 30 грудня 1987 р. був підписаний державний акт про закінчення будівництва та введення в експлуатацію будівлі “обласних профспілкових курсів”. Розпочалася нова сторінка в історії Центру. Під керівництвом директора Тимошик Нонни Іванівни проводилась цілеспрямована робота по розбудові матеріально-технічної бази курсів, підвищенню ефективності системи профспілкового навчання.
1988-1990 В новому приміщенні профспілкових курсів щорічно навчалося біля 10 тисяч профспілкових лідерів. Навчання фінансувалося з бюджету обласної ради профспілок. Штат курсів налічував 64 особи, в т.ч. в навчальному відділі працювало 7 спеціалістів.
1991 Припинилось фінансування профспілкового навчання за рахунок профспілкових бюджетів. Період “виживання”, згортання роботи, скорочення персоналу, передачі приміщень навчального центру в оренду. Чисельність персоналу скоротилася до 29 осіб, з них в навчальному відділ працював один спеціаліст.
1993 В Центрі провчилося біля 1000 профспілкових активістів.
Директором УМЦ профспілок була призначена колишній секретар обласної ради профспілок Дорожкіна Ірина Василівна.
В складі навчального відділу було створено “Центр соціальної адаптації населення”, спеціалісти якого займалися організацією навчання різних категорій населення на платній основі.
1995 Згідно рішення президії Федерації профспілкових організацій Чернігівської області була створена навчально-методична рада по навчанню профспілкових кадрів та активу, яку очолив Чорнорот Петро Григорович, заступник голови ФПО. Робота Ради була спрямована на розвиток та удосконалення системи профспілкової освіти області, в т.ч. роботи УМЦ профспілок.
1998 В УМЦ профспілок розпочато підготовку власних професійних тренерів, в навчання яких вкладаються значні кошти.
2000 Запроваджено системне навчання голів первинних профспілкових організацій за 72-годинною програмою по курсу ”Практика роботи профспілкової організації в сучасних умовах”.
2001 Була започаткована співпраця з територіальним управлінням Держгірпромнагляду та виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з нещасних випадків та профзахворювань в Чернігівській області щодо проведення навчання з охорони праці в районах і містах області, що триває по цей день.
2003 Центр отримав свою сучасну назву Підприємство “Навчально-методичний центр” Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.
Після проведення тренінгу в м. Чернігові започаткована багаторічна співпраця Центру з Пером Айзенрайхом викладачем Данської профспілки SID (в майбутньому – 3F).
2004 Запроваджено системне навчання спеціалістів кадрових служб підприємств, установ, організацій області.
2006 Створено сайт Навчально-методичного центру профспілок.
2007 Центр отримав І місце у Всеукраїнському огляді-конкурсі Федерації профспілок України на «Кращий навчальний заклад профспілок».
2008 Федерація профспілок України визначила Чернігівський НМЦ базовим у проведенні профспілкових навчальних заходів всеукраїнського значення.
2009 Розбудовано локальну комп'ютерну мережу підприємства, забезпечено покриття бездротовим інтернетом усіх приміщень Центру, на робочих місцях співробітників встановлено ліцензійне або вільне програмне забезпечення.
Центр отримав І місце у Всеукраїнському огляді-конкурсі Федерації профспілок України на «Кращий навчальний заклад профспілок».
Успішно запроваджено нову форму навчання в районах і містах області — “Школа профспілкового активу”.
2010 Федерація профспілок України відзначила НМЦ профспілок за досягнення в розвитку системи профспілкового навчання.
2011 Центр отримав І місце у Всеукраїнському огляді-конкурсі Федерації профспілок України на «Кращий навчальний заклад профспілок».
2012 Логотип Центру зареєстровано як офіційний товарний знак.
Масова організація і проведення профспілкових уроків у вищих та професійно-технічних навчальних закладах.
Розпочато співпрацю з Корпусом миру США в питанні проведення навчання на базі Центру.
2013 Міжнародна науково-практична конференція з питань розвитку сучасної профспілкової освіти за участю представників профспілкових навчальних закладів та викладачів системи профспілкової освіти з Російської Федерації, Республіки Білорусь та більшості регіонів України.
Започатковано співпрацю Центру з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні в питаннях проведення профспілкового навчання.
2014 НМЦ профспілок розпочинає свою активність в соціальних мережах.
2015 На базі Центру проходить перший захід дансько-українського проекту «Посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці, захисту прав працівників та демократизацію в Україні».
2016 Новим директором Центру призначена Осадча Тетяна Василівна, яка до цього з 1999 року працювала заступником директора.
2017 Проведено знаковий навчальний захід для профспілкової молоді Перший чернігівський літній табір «Молодість. Активність. Профспілка».
2018 Проведено масове навчання страхових експертів з охорони праці Фонду соціального страхування України на базі НМЦ профспілок.
2019 Центр отримав перемоги у Всеукраїнському огляді-конкурсі навчальних закладів профспілок (номінації — “Краща організація профспілкового навчання” та “Кращий профспілковий викладач (тренер)” (Володимир Ковальчук та Віталій Копиш).
Всеукраїнський молодіжний форум “Профспілкова молодь: твори своє майбутнє” вперше проведено в Чернігові.